Tiché instalační stykače

Potřebujete spínat osvětlení, topení, ventilaci nebo třeba čerpadla do 15 kW?

Pak můžete sáhnout po našich instalačních stykačích ESB..N a EN..N, a my vám slibujeme, že poté, co s nimi sepnete třeba ta světla, už o nich neuslyšíte! Přesněji řečeno: už je neuslyšíte. Mají totiž stejnosměrnou cívku, a provoz těchto stykačů je tedy bez brumu. To je předurčuje jako obzvlášť vhodné pro použití tam, kde je kladen důraz na tichý provoz. Ať je budete instalovat v hotelu, nemocnici, na úřadu, v bytě nebo třeba i ve vězení, po sepnutí nebudou díky svému tichému provozu nikoho rušit!

S tím souvisí i univerzálnost našich instalačních stykačů, kdy díky usměrňovači zabudovanému do řídící desky stykače je cívku možné ovládat AC i DC ovládacím napětím, což vám pomůže omezit počet skladovaných variant výrobků.

 

Značení stykačů ABB 

ESB..N reprezentuje kompletní šíři sortimentu od 16 do 100 A / 400 V, kategorie užití AC-1 nebo AC-7a ve dvou- až čtyřpólové verzi.

EN..N představuje stykače vybavené přepínačem pro automatické a ruční ovládání, a je k dispozici v rozsahu od 20 do 40 A / 400 V, kategorie užití AC-1 nebo AC-7a. Přepínač může být nastaven do jedné z těchto tří poloh:

  • OFF: Kontakty rozepnuty (bez možnosti elektrického ovládání) – hodí se pro servisní zásahy, protože máte jistotu, že například ze systému centrálního řízení nepřijde povel k sepnutí kotle, když potřebujete, aby kotel zůstal vypnutý
  • AUTO: Automatický režim (cívka je standardně elektronicky ovládána)
  • ON: Kontakty sepnuty (vhodné pro manuální vyzkoušení funkčnosti právě připojovaného kotle nebo svítidel s tím, že po přivedení napětí na cívku dojde k přepnutí do automatického režimu)

Konstrukční provedení instalačních stykačů je sladěno s modulárními přístroji ABB určenými k montáži na lištu DIN, a proto mohou být snadno integrovány i do rozvaděčů s modulárními kryty.

Stykače ESB16..N, ESB20..N, ESB100..N a EN20..N je možno instalovat do skupin: není třeba klást mezi stykače distanční vložku a tedy je možno šetřit cenný instalační prostor ve skříních rozváděčů a tím i náklady. To stejné platí i pro ostatní velikosti instalačních stykačů, ovšem jen tehdy, když vnitřní teplota v ovládací skříni nepřekročí 40 °C a stykače budou v zapnutém stavu méně jak hodinu. V opačném případě je u stykačů od 25 do 63 A třeba dávat distanční vložku mezi každý druhý stykač.

Cívka stykačů je chráněna proti účinkům vzdáleného úderu blesku a proti přepětí pomocí varistoru.

 

Další podrobnosti najdete v katalogu a na stránkách instalačních stykačů.

Zeptejte se nás

ODBORNÉ ČLÁNKY

ABB – Tiché instalační stykače

Potřebujete spínat osvětlení, topení, ventilaci nebo třeba čerpadla do 15 kW? Pak můžete sáhnout po našich instalačních stykačích ESB..N a EN..N, a my vám slibujeme, že poté, co s nimi […]

ABB – Rozvodnice UK600

Díky modulární koncepci, zdokonalenému využití prostor a řadě detailů nabízí tato nová řada zapuštěných rozvodnic a skříní pro datová komunikační média maximální flexibilitu pro každý instalační projekt!

WEBINÁŘE