Tlačítko nouzového zastavení a plastové montážní skříňky kompaktních rozměrů

Tlačítko se skříňkou v bezpečnostní verzi

Také se Vám občas stane, že obsluha stroje při manipulaci výrobního materiálu poničí vyčnívající tlačítko nouzového zastavení? Nevíte si rady, kam jej na stroji umístit tak, aby splňovalo všechny bezpečnostní požadavky, samo zůstalo v bezpečí a zároveň nekazilo estetický vzhled zařízení? Přesně pro tyto situace má společnost Eaton ve své nabídce speciální tlačítka nouzového zastavení velmi malých rozměrů. S průměrem ovládací hlavice 30mm a výškou 32mm umožňuje umístění do jinak nemyslitelných míst. Pokud si říkáte, že takhle malé tlačítko se dá snadno přehlédnout, tak právě pro tyto případy je možné tlačítko pořídit i s osvětlovacími prvky. Jedná se nejen o bodové prosvětlení ve středu, ale také na celém obvodu hlavice. Na výběr máte i ze dvou variant odjištění tlačítka. První je klasickým povytažením a druhá pak otočením hlavice. Obě tlačítka jsou k dispozici v montážním průměru M22 a M30. Tlačítko má vysokou spínací kapacitu až 4A a stupeň krytí IP65, IP66 a IP69K.

 

Možnost kombinace tlačítka s dalšími prvky

Tato tlačítka jsou součástí modulární řady výrobků RMQ. Můžete je tak kombinovat z ostatními výrobky této řady. Samotná montáž tlačítka je díky technologii „plug – and – play“ velmi snadná. Ideální kombinaci pak tvoří s nízkoprofilovými montážními skříňkami. Pro zvýraznění bezpečnostní funkce můžete použít jednopozicovou skříňku ve žluté barvě, ale lze využít i skříňky šedé barvy, které mají až 4 pozice. Kromě tlačítka tak můžete přidat i další ovládací přístroje. Ideálně z nízkoprofilové řady výrobků RMQ Flat. Montáž skříněk je velmi jednoduchá a je vhodná i k instalaci na hliníkové profily dnes velmi oblíbené při stavbě jednoúčelových strojů.

Se samotným výběrem zařízení Vám pak pomůže konfigurátor na našich webových stránkách, kde si nejen vyberete vhodné přístroje, ale můžete si připravit celé sestavy uzpůsobené Vašim přáním a potřebám.

Ideální doplněk k dotykovému panelu