Gelová kabelová spojka Shark – SIXEIGHT Series

Gelová kabelová spojka je určena pro přímé spojení jednožilových i vícežilových kabelů do 0,6/1 kV. Již není třeba nic míchat a odlévat z pryskyřičné hmoty. Hlavní izolační prvek z netoxického silikonového gelu je již předvyplněn v těle spojky, uzavírací systém spojky SHARK IP68 umožňuje v případě potřeby opětovný přístup ke spojení po celou dobu životnosti spoje. Inovativní provedení vnější plastové vaničky zajišťuje díky svým vlastnostem zvýšenou mechanickou a elektrickou ochranu. Vyznačuje se především mimořádnou ochranou proti prachu a vodě v náročných aplikacích. To bylo potvrzeno splněním požadavků normy EN 60529 Stupně ochrany krytem v nezávislé laboratoři. IP kód je v tomto případě IP68 (ponoření až do 10 m).

Ochrana proti vniknutí cizích pevných těles

Nový tvar vnější plastové vaničky (těla spojky) společně se dvěma speciálními šroubovými pojistnými maticemi s pryžovým těsněním zajišťují perfektní utažení kolem celého obvodu kabelu na obou stranách spoje. Toto provedení poskytuje maximální ochranu proti přístupu k živým částem a proti vniknutí prachu.

Ochrana proti vodě

Ucelený inovovaný systém těsnicích prvků gelové spojky pro podzemní kabely poskytuje doplňkovou a bezpečnější ochranu proti vniknutí vody do živých částí také v případě rozsáhlé instalace pod vodou. Dvě pojistné matice a pryžové těsnění kolem kabelu zaručují nehybné spojení a zamezují jeho vysunutí z vnitřní části spoje, čímž je zajištěn kompaktní systém a izolace proti vodě také v náročných instalacích.

Použití

Spojky jsou určeny pro jednožilové i vícežilové kabely s plastovou/pryžovou izolací, jako např.: CYKY, AYKY a další. Kabelová gelová spojka SHARK IP68 je určena pro spojení přímé, např. spojení kabelu pod vodou, spojení kabelu pod zemí, spojení kabelu na vzduchu, spojení v kabelových kanálech nebo ji lze použít jako dočasnou instalaci. Dostupné jsou tři rozměrové varianty pro průřezy vodičů od 1,5 do 50 mm2.

Výhody 

Rychlost instalace – zpracování gelového systému izolace je oproti zalévacím pryskyřicím (nemusí zrát) rychlejší. Není zapotřebí žádné speciální nářadí, vše je součástí balení. Možnost opětovného přístupu,  spoj lze jednoduše demontovat. Široká teplotní použitelnost v rozmezí –20 až 90 °C a odolnost proti UV záření. Výrobek není chemicky nebezpečný a je šetrný k životnímu prostředí. Další předností je neomezená doba skladovatelnosti, bez data expirace.

Zeptejte se nás

ODBORNÉ ČLÁNKY

WEBINÁŘE