LED průmyslové osvětlení McLED® nové generace

Produktovou řadu průmyslového halového osvětlení LEDtec firma McLED uvedla na trh již více než před pěti lety a za celou svou historii až po současnost se jedná o velice dobře prodávané a spolehlivé svítidlo s nadstandardními parametry. V tomto článku si představíme novou generaci tohoto typu svítidel, která nese označení LEDtec G2.

 

                                                                      Porovnání LEDtec první a druhé generace

Druhá generace svítidel LEDtec se od původních svítidel liší modernějším designem a odlišným způsobem distribuce světelného toku. Jednotlivé vyzařovací úhly 60° a 90° nejsou tvořeny reflektorem, jako tomu bylo v minulosti, ale jsou tvořeny optickými čočkami, které jsou součástí spodního polykarbonátového krytu LED čipů. Pro vyzařovací úhel 120° je použit transparentní kryt bez optiky. Tento způsob směrování světla je výrazně efektivnější oproti směrování pomocí reflektoru a nedochází tak obvyklým ztrátám intenzity světelného toku. Reflektory, které jsou rovněž součástí nabídky, je možné použít tam, kde se vyžaduje klasická podoba či tvar průmyslového svítidla konvenčního typu.

Pohled na optické čočky s vyzařovacím úhlem 60°

 

Produktová nabídka obsahuje celkem čtyři typy –  konkrétně 100W, 150W, 200W a 240W, ve skladové teplotě chromatičnosti 5000K, která je ideální právě pro průmyslové aplikace, pro které je světlo navrženo.

                                   LEDtec G2 100W a 150W                                                     LEDtec G2 200W a 240W

 

Základní výbavou této nové generace je rovněž také výstup 0-10V, který slouží ke stmívání svítidel, ale také k řízení svítidel pomocí kombinovaného pohybového senzoru. Kompaktnost této nové řady podtrhuje velice důmyslná instalace senzoru, který se umisťuje doprostřed svítidla ze spodní strany. Senzor je po instalaci plně integrovaný a snadno se propojí s řídícím kabelem, kterým je svítidlo standardně opatřeno.

                                                Kombinovaný pohybový senzor nainstalovaný ve svítidle LEDtec G2

Oproti některým méně kvalitním produktům objevujícím se na našem trhu firma McLED neustoupila z garance pětileté záruky a dlouhé životnosti, která předurčuje svítidla používat v profesionálních instalacích náročných na kvalitu a spolehlivost. Toho je dosaženo kvalitními LED čipy s vysokou účinnost více než 140lm/W, správně navrženým hliníkovým chladičem zajišťující odvod tepla a v neposlední řadě značkovým napájecím zdrojem alias driverem, který je součástí svítidla a podtrhuje tak firemní politiku, vyznačující se tím, že ve svítidlech určených pro projektová řešení nesmí chybět driver. Svítidlo je díky tomu servisovatelné i po uplynutí záruky.

Zeptejte se nás

ODBORNÉ ČLÁNKY

WEBINÁŘE