McLED – Koupelnová LED svítidla Mirror

Kolikrát za život řešíme problematiku osvětlení v jednotlivých místnostech svých domovů a v duchu či nahlas si říkáme věty typu: „S tím světlem je zapotřebí něco udělat“ nebo „Proč jsme se výběru osvětlení více nevěnovali?“ Světlo ve firmách, ale i domácnostech není radno podceňovat a je zapotřebí mu věnovat velkou míru pozornosti a výběr řešit s rozmyslem.

Na podzim letošního roku společnost McLED představila novou řadu svítidel nesoucí název Mirror. Jedná se o svítidla, která jsou primárně určena do koupelen. Konkrétně pro osvětlení zrcadel či prostor nad umývadly, kde zrcadla zpravidla bývají. Produktová řada obsahuje dva typy svítidel Mirror R15, který má oblý difusor a koncovky a Mirror S15, který se liší použitím hranatých koncovek a hranatého difusního krytu LED čipů.

Svítidla Mirror R15 a S15

Svítidla Mirror dosahují výkonu 15W, který zcela jistě bude vhodný pro většinu běžně realizovaných koupelen. Světelný tok 1350lm se blíží výkonu klasické stowattové žárovky a dokážete si jistě představit, že vyzářeného světla bude při tomto porovnání dostatek. Napájení svítidel se provádí pomocí zakrytované svorkovnice, ke které přivedeme kabel se síťovým napětím 230V přes propichovací průchodku, která zajišťuje krytí svítidla IP44 a podtrhuje tak vhodnost použití v těchto náročnějších prostorách na odolnost proti vodě. Dlouhou živostnost svítidel zaručuje použití integrovaného driveru uvnitř svítidla. LED diody tak nepracují na usměrněném napětí 230V a díky tomu svítidlo dosahuje životnosti až 25 000h. Firma McLED prodává toto svítidlo s prodlouženou zárukou 3 roky.

Kvalita světla při líčení je velmi důležitá

Osvětlení koupelen, zejména zrcadel má svá specifika a je nutné dodržet několik pravidel. Teplota chromatičnosti nemá zkreslovat odraz v zrcadle, tak že lidský obličej se nejpřirozeněji zrcadlí pod neutrální teplotou chromatičnosti. Správně umístěné svítidlo nesvítí před zrcadlo, ale na osobu dívající se do zrcadla, na její obličej nebo na části, které chceme pozorovat. Barva světla, kterou svítidla Mirror vyzařují je neutrální a to konkrétně 4000K. Dalším důležitým faktorem při výběru je index podání barev CRI. Svítidla Mirror jsou opatřena LED čipy s indexem podání barev CRI90, to ocení zejména ženy při líčení a úpravách svého zevnějšku, ale zrovna tak muži, kteří tráví v těchto prostorách čím dál více času.

Aplikační fotografie vodorovné instalace svítidel
Aplikační fotografie svislé instalace dvou svítidel

V neposlední řadě je zapotřebí zmínit jednoduchou montáž, která se provádí pomocí posuvných držáků s klíčovými otvory, které jsou v každém úchytu dva a umožňují tak svítidlo montovat ve vodorovné nebo ve svislé pozici. Zejména variabilita posuvných držáků jistě přijde vhod, je tak jednoduše možné se vyhnout vrtání do obkladu a otvor pro šroub vyvrtat do spáry nebo se třeba vyhnout kabelu vedoucímu ve zdi.

Detailní pohled na svorkovnici a posuvné držáky pro uchycení

 

 

Zeptejte se nás

ODBORNÉ ČLÁNKY

WEBINÁŘE