Plnospektrální LED pásky McLED®

Společnost McLED® zařadila do své nabídky plnospektrální LED pásky. Významným kvalitativním parametrem LED pásků je totiž i jejich barevné podání = schopnost vyzářeného světla věrohodně zobrazit barvy osvětlovaných předmětů. Kvalitu barevného podání světla vyjadřuje index podání barev, který značíme zkratkou CRI (z anglického Color Rendering Index). Hodnota tohoto indexu se stanovuje měřením a nemá žádné jednotky.

Co jsou plnospektrální LED pásky

Plnospektrální LED pásky vynikají nad běžnými typy LED pásků velmi vysokým indexem podání barev: CRI dosahuje hodnoty typicky 97. Tohoto velmi vysokého CRI je dosaženo použitím speciálního vysoce kvalitního značkového luminoforu, který se používá k transformaci základního modrého světla na světlo bílé.

Speciální luminofor tedy zajišťuje, že vyzářené bílé světlo obsahuje větší množství spektrálních složek, než bílé světlo o stejné teplotě chromatičnosti (například 2700 K), ale s nižším CRI. Tím je dosaženo výrazně lepšího podání barev nasvětlovaných předmětů.

Dobře patrné jsou tyto rozdíly z grafu porovnávajícího barevného podání u zkušebních vzorků pro různé hodnoty CRI – čím vyšší sloupec u barevného vzorku je, tím více se podání barev blíží dennímu světlu (denní sluneční světlo má CRI = 100):

 

Hlavní výhody plnospektrálního pásku McLED®

Vysoký index podání barev plnospektrálních pásků McLED® nám umožňuje vidět barvy téměř tak věrně, jak bychom je viděli na denním (slunečním) světle – jeví se zcela přirozeně.

Velkou výhodou našich plnospektrálních LED pásků je i velmi vysoká hustota 240 LED/m. Díky tomu LED pásek „netečkuje“ ani v nižších profilech. Vysoká hustota LED také znamená rovnoměrnější rozložení vzniklého tepla, díky čemuž je maximalizována životnost LED pásku. K vysoké životnosti, ale i minimalizaci úbytku napětí a svítivosti podél LED pásku přispívá i vyšší množství mědi, které jsme použili při výrobě základny tohoto LED pásku (PCB).

Stejně jako ostatní LED pásky značky McLED®, i naše nové plnospektrální LED pásky vynikají vysokou kvalitou, kterou dokládá pětiletá McLED® záruka.

 

Použití plnospektrálních LED pásků

LED pásky s velmi vysokým CRI vychází vstříc požadavkům nejnáročnějších zákazníků. Plnospektrální osvětlení má pozitivní účinky na bdělost, zlepšuje náladu i pracovní výkon. Uplatnění tak nachází nejen v domácnostech, ale i v oblasti vybavení komerčních prostor, obchodů a showroomů.

Typicky uvítají tyto LED pásky například prodejny s oblečením a dalším zejména barevným zbožím (kosmetika, drogerie, barvy, laky apod.), kde nasvícení regálů plnospektrálními pásky zajistí maximální atraktivitu vystaveného zboží.

Doporučujeme používat plnospektrální LED pásky McLED® v prostorách s menšími dětmi, které se teprve s barvami učí pracovat a rozeznávat je: dětské pokoje, herny, školy a školky. Velmi vhodné je použití plnospektrálních pásků také kolem zrcadel, a to jak v maskérnách, tak i v kadeřnictví a samozřejmě i v domácnostech.

Výborně poslouží také k osvětlování obrazů a dalších zejména barevných uměleckých předmětů. Pro fotografické účely dodáváme plnospektrální pásky také s barvou světla 5500 K (označení DW).

Zeptejte se nás

ODBORNÉ ČLÁNKY

WEBINÁŘE