Pohybové čidlo nebo detektor přítomnosti? Jak neudělat chybu při výběru.

Vracíte se za šera domů, stojíte před vchodem, potmě hledáte klíče a poslepu se snažíte trefit do zámku. Vstupujete do tmavé chodby s plnýma rukama a potřebujete rozsvítit. Podobně nepříjemných momentů se můžete vyvarovat jednou provždy. Nechte si na příslušná místa nainstalovat čidla, která rozsvítí za vás.

Existují svítidla, která v sobě mají čidlo už rovnou zabudované. Nabízí se ale ještě jiné řešení. Proč kupovat hned novou lampu? Stačí využít stávající svítidlo a k němu si pořídit automatický spínač s čidlem.

Jde o vaše pohodlí a také o úspornost. Jakmile vás čidlo zaregistruje, připojené svítidlo se automaticky zapne. Automatický spínač za vás potom i zhasne. Už se nestane, že by světlo zůstalo zapnuté, kdy už v místnosti dávno nikdo není, natož celou noc. Navíc si můžete nastavit, jestli se má svítidlo zapínat pouze za šera, nebo i za denního světla.

Tím čidlem, pomocí kterého dosáhnete kýženého efektu, může být buď senzor pohybu, nebo senzor přítomnosti. Pojďme se v nich trochu zorientovat a ukázat si, k jakému účelu se hodí a na co se soustředit při výběru, abyste zbytečně nevyhazovali peníze.

Důležitá je správná volba.

Přečtete si více zde: Světlo na čidlo – jak si správně vybrat – Blog | ABB

Zeptejte se nás

ODBORNÉ ČLÁNKY

ABB – Tiché instalační stykače

Potřebujete spínat osvětlení, topení, ventilaci nebo třeba čerpadla do 15 kW? Pak můžete sáhnout po našich instalačních stykačích ESB..N a EN..N, a my vám slibujeme, že poté, co s nimi […]

ABB – Rozvodnice UK600

Díky modulární koncepci, zdokonalenému využití prostor a řadě detailů nabízí tato nová řada zapuštěných rozvodnic a skříní pro datová komunikační média maximální flexibilitu pro každý instalační projekt!

WEBINÁŘE