Weidmüeller

Jedinečná řešení pro vaši fotovoltaickou elektrárnu

Weidmüller nabízí širokou škálu sdružovacích skříní, řešení monitoringu a komponenty pro rozsáhlé fotovoltaické projekty a střešní systémy, které splňují vaše individuální požadavky. Využijte našich mnohaletých zkušeností v oboru fotovoltaiky.

Certifikované krabice od Weidmueller

  • PV Protect – kompaktní velikost, IP67
  • PV Next – standardizovaná deska, bohatý výběr variant

 

PV PROTECT nabízí ochranu proti bleskům a přepětí v provedení IP67

PV Protect je řešením pro optimální ochranu střídače proti přepětí. Boxy připravené k připojení jsou k dispozici pro různá systémová napětí a lze je dodávat s různými typy svodičů a pro různé MPPT konfigurace. V závislosti na požadavcích se připojují prostřednictvím kabelové průchodky nebo WM4 C konektoru. Velikost sdružovací krabice PV Protect je pouze 168x145x91mm.

Široká škála variant
PUSH IN připojovací svorky

 

 

 

 

 

 

 

Připojení kabelů u PV Protect

Kabel Y nebo X slouží k připojení tří nebo čtyř prvků fotovoltaického systému, jako propojení mezi fotovoltaickými panely, invertory a boxy přepěťové ochrany. Kabely jsou k dispozici v různých variantách připojení.

X kabel
Y kabel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdružovací krabice PV NEXT je první certifikovaný sdružovací box pro FVE postavený na základě standardizovaného plošného spoje.

Průmyslově vyráběné sdružovací boxy PV Next
S PV Next nabízí společnost Weidmüller unikátní koncepci certifikovaných sdružovacích boxů založenou na standardizovaném designu desky s plošnými spoji.

Výhody: jednoduchost, bezpečnost, úspora času a snížení nákladů. Inovativní koncepce pokrývá přibližně 75 % současných standardních požadavků, což umožňuje instalačním technikům fotovoltaiky pracovat rychleji a hospodárněji. Integrovaná technologie PUSH IN zkracuje dobu sestavení a minimalizuje riziko chyb. Díky našemu online nástroji naleznete vhodnou krabici přímo pro Váš střídač.

 

Volitelné varianty krabic:

Krabice s DC vypínačem
– splňuje požadavek normy (ČSN 33 2000-7-712) na bezpečné odpojení.

 

Krabice s držáky pojistek na PCB
– pro 3 a více stringy je nutno použít krabici s pojistkami.
(dle IEC 62548:2016)

 

Fireman switch
vyhovuje požadavkům na vzdálené rozpojení stringů (DC vypínač s motorem) při ztrátě napětí na ovládacím vstupu. Automatické zapnutí po opětovném přivedení řídicího napětí.

 

Svodiče bleskových proudů a přepětí pro použití na DC straně fotovoltaických elektráren

Veškeré svodiče jsou v souladu s platnou normou.
Dle EN 51643-32:2020 musí mít veškeré PV střešní instalace ochranu proti přepětí.
Fotovoltaické systémy jsou přímo vystaveny vlivům prostředí, protože jsou vždy instalovány v exponovaných místech. Proto je pravděpodobnost úderů blesku a výsledného přepětí vysoká. Komponenty nechráněných fotovoltaických systémů jsou znovu a znovu značně poškozovány za velkých finančních nákladů.

Přepěťové ochrany typu I+II jsou k dispozici ve verzích 600, 1000 a 1500 V DC
Přepěťové ochrany typu II jsou k dispozici ve verzích 600, 1000, 1200 nebo 1500 V DC
Nově máme k dispozici 5-pólové svodiče – ušetřete místo jednoho modulu i Vaši peněženku.

 

Příslušenství k FVE

PV-Stick s připojením PUSH IN
WM4C konektor bez krimpovacích kleští, bez ztráty času, bez další námahy – jedinečný PV-Stick využívá otestovanou a osvědčenou technologii PUSH IN. Nejrychlejší, nejjednodušší a nejbezpečnější způsob zapojení fotovoltaických zařízení – doslova během okamžiku.

 

Pojistkové odpínače
V našem portfoliu můžete nalézt i samostatné pojistkové odpínače s šířkou škálou dostupných pojistek. Odpínače máme ve verzích pro 1000 a 1500V DC, pojistky dodáváme v hodnotách od 12A do 30A a to pro 1000V a 1500V.

 

 

 

Vybrané produkty

O firmě

Jako zkušení specialisté jsme celosvětovým partnerem našich zákazníků, kterým vedle standardních produktů přinášíme služby a komplexní řešení pro náročné průmyslové aplikace od silových a signálových obvodů až k datovým sítím. 

Kontakt

Lomnického 5/1705
Praha 4
140 00

Web: www.weidmueller.cz
Email: info@weidmueller.cz


*Vámi vyplněný dotaz bude zaslán technické podpoře výrobce.